הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
1
0
צעדים קטנים של אהבה
להשאלה

צעדים קטנים של אהבה

קתרין סנטר
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
1
0
44 
44 
גודל (עמ'): 368
מו"ל: ידיעות ספרים

תקציר

"רוב הזמן, תודה לאל, אנחנו סובלים בטמטום ובלי דעת, כמו חיות"

ברֵמן, 1928 – מר לנקסטר, ואלדמר, כריסטופר.
איי יוון, 1933 – אמברוז, ג׳פרי, ואלדמר, האנס, מריה, כריסטופר.
לונדון, אוגוסט 1938 – דורותי, ואלדמר, כריסטופר.
קליפורניה, סתיו 1940 – פול ״האגדי״, אוגוסטוס פר, ואלדמר, כריסטופר.
ארבעה דיוקנאות, ארבעה מיקומים, ארבעה מסַפרים המזוהים כולם בשם "כריסטופר אישרווד". אלה העולמות אותם פוגש אותו תייר רוחני המחפש צורת חיים חדשה, כמו גם מקום מגורים חדש בימים שבהם אירופה, ובהמשך העולם כולו, נעים במסלול שאין ממנו חזרה - אל המלחמה. איזה ממורי הדרך שהוא פוגש יוכל להוביל אותו לעתיד טוב יותר? איש העסקים, האוטופיסט, הגורו, הגיישה?


כריסטופר אישרווד בורך ביכולת התבוננות חדה כתער, ובאמצעותה הוא מפיק משמעות ותובנה רגשית מהסובבים אותו. ארבעת פרקי הרומן שראה אור ב-1962, נושאים את שמותיהן של ארבע דמויות שהשפיעו על מהלך חייו, מחשבתו ותודעתו. מהמפגש עם מר לנקסטר לומד כריסטופר הצעיר על סכנות הפרישוּת. אמברוז משמש לו אזהרה חיה מפני התבדלות. ואלדמר מגלם את גרמניה של לפני המלחמה, את הפליט וגם את הנאמנות למולדת. לבסוף פוגש אישרווד את פול ״האגדי״, נהנתן ורהבתן ללא תקנה הממצה את החיים עד תום.
הספר מציג במבט בוחן ולעתים גם אכזרי בני אדם הלכודים איש־איש בגורלו, בגיהינום של גילוי אישי, של סיפוק יצרי ולבסוף, נטילת אחריות של כל אחד מהם על מעשה ידיו. כריסטופר אישרווד כתב אותו כחלק מתוך רומן אפי ((The Lost שאמור היה לכלול גם את סיפורי ברלין. כל מקום אחר ראה אור ב־1962, ורבים רואים בו את הטוב שבספריו - יצירה חשובה המציגה את אישרווד בשיא כוחו כיוצר.

בכל ספריו של אישרווד יש מרכיב אוטוביוגרפי בולט, כך שכל אחד מהם מתקשר למכלול חייו המרתקים שלא כדאי להחמיץ ולו רגע אחד מתוכם." (דון בקארדי, בן-זוגו של כריסטופר אישרווד)

  • ISBN: 3625691
  • גודל (עמ'): 368
  • מו"ל: ידיעות ספרים
  • Publishing Date: 02/11/2020
  • שם המחבר: קתרין סנטר
  • תורגם ע"י: דנה טל
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו