הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
16 דירוגים
2.6
ממוצע
1
4
2
5
3
2
4
3
5
2
0
רפובליקת גלעד 1: סיפורה של שפחה
להשאלה

רפובליקת גלעד 1: סיפורה של שפחה

מרגרט אטווד
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
16 דירוגים
2.6
ממוצע
1
4
2
5
3
2
4
3
5
2
0
48 
48 
גודל (עמ'): 352
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

תקציר

רפובליקת גלעד מציעה לשֶלְפְרֶד אופציה אחת בלבד: ללדת ילדים. אם לא תעשה זאת, היא צפויה, כמו כל מתנגדי המשטר, להיתלות על החומה או להישלח אל אחת המושבות ולמות שם מוות אטי ממחלת קרינה. אבל גם תנאי חיים דכאניים אינם יכולים למחוק את התשוקה המינית - לא שלה עצמה ולא של שני הגברים שעתידהּ תלוי בהם.


"סיפורה של שפחה", חזון מבריק של אמריקה במאה ה-21, כתוב באירוניה מזעזעת ונותן ביטוי מלא לכישרונה האדיר של מרגרט אטווד, לשנינותה ולכושר ההבחנה החודר שלה. זהו תרגיל מופלא במדע בדיוני, כמו גם סיפור מוסר כן במיוחד.

מרגרט אטווד - מלכת הספרות הקנדית - היא סופרת, מסאית ומשוררת מהחשובות בעולם, "זקנת השבט" כמעט בעל כורחה (שכן "כמה אנחנו כמהים לכך, להיעדר עצות!"), וכתיבתה היא מופת של זיקוק, דיוק וצלילות, משולבים בהומור חריף ובחמלה. אטווד חיברה יותר מ-30 ספרי פרוזה, שכמה מהם, דוגמת "עין החתול" ו"המתנקש העיוור" (שראו אור בהוצאת כנרת), הפכו לאבני יסוד בתרבות המערבית. כמו כן היא פרסמה יותר מ-15 ספרי שירה וכן ספרי ילדים, מאמרים ומסות. היא זכתה בפרס בּוּקר בשנת 2000 על ספרה "המתנקש העיוור", בפרס ארתור סי קלארק לספרות מז'אנר המדע הבדיוני וב-2010 - בפרס דן דוד המוענק על מצוינוּת ותרומה לאנושות.


מרגרט אטווד נולדה בשנת 193 באוטווה וגדלה באונטריו ובקוויבק. אביה היה אנטומולוג, והיא בילתה לא מעט בשטחי הפרא של קוויבק. היא למדה באוניברסיטאות טורונטו, ברדקליף ובהרווארד. היא נשואה לסופר גרים גיבסון, ויש להם בת אחת."היא לא רק סופרת שניחנה בראייה נוקבת ולא-סלחנית, היא גם משוררת מצוינת, מסאית מבריקה, מאיירת וקריקטוריסטית חובבת".
אריאנה מלמד

"דימויי הריקוּת המזהירה הם אחד ההיבטים המדהימים ביותר של הרומן הזה על עיוורון טוטליטרי... התוצאה מצמררת".
סנדיי טיימס


"עלילה אפופת טרור, תפיסות בוהקות בחדותן, דימויים גאוניים רבי-עוצמה ושנינות ארסית".
אינדיפנדנט

המשך קריאה
  • ISBN: 15100748
  • גודל (עמ'): 352
  • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
  • Publishing Date: 28/04/2012
  • שם המחבר: מרגרט אטווד
  • תורגם ע"י: סמדר מילוא
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו