הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
37 דירוגים
3.4
ממוצע
1
6
2
8
3
5
4
3
5
15
0
סוס אחד נכנס לבר
להשאלה

סוס אחד נכנס לבר

דויד גרוסמן
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
37 דירוגים
3.4
ממוצע
1
6
2
8
3
5
4
3
5
15
0

במקום 42 

27.3 

במקום 42 

27.3 

גודל (עמ'): 198
מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד

תקציר

הופעת סטנדאפ במרתף בנתניה הולכת ומשתבשת, מתפוררת לעיני הקהל. בין אם הערב נשמט מידיו של הסטנדאפיסט, ובין אם תוכנן מראש להיות כזה – הקהל שבא לבלות ולצחוק נדהם לקבל הופעה מסוג אחר לגמרי.
האנשים היו קמים ועוזבים, או מורידים את אמן־הסטנדאפ הוותיק מן הבמה בשריקות בוז, אלמלא נמשכו כבחבלי קסם להציץ לגיהינום של אחר. הסטנדאפיסט דובלה ג'י, הפכפך מרתיע ומקסים, חושף בערב הזה את השריטה של חייו – הבחירה המבעיתה והגורלית שנאלץ לעשות בין שתי נפשות קרובות. זהו ספר סוחף, כתוב בתנופה ובגעש, על בגידות באהבה ובחברות, על אשמות שמבקשות גזר־דין. האמן נקרע בו בין חובתו לקהלו לבין חובתו לעצמו.
לכן מתנהל הספר על קו הגבול המרוסק בין יסודות ומצבי־רוח ורגשות לא־מתיישבים. בדיחות מפולפלות מפלחות את האפיזודות הכי מעוררות חמלה, הזדהות ועצב. הבעות פנים מנוגדות חוצות זו את זו במעופן. גרוסמן מגיע בספר זה לשיא חדש של כתיבה מופלאה, מלאת מתח ורגש עז, מלהיבה בהמצאותיה ובמורכבות שלה, וגם בתפירה העילית של פרטיה והסתעפויותיה.
המשך קריאה
  • ISBN: 31-9006033
  • גודל (עמ'): 198
  • מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד
  • Publishing Date: 01/08/2014
  • שם המחבר: דויד גרוסמן
  • זמין להשאלה: כן

ביקורותזו הטרגדיה הכי מצחיקה והקומדיה הכי טרגית שאי פעם תקראו.

דוד גרוסמן בוחן שוב את גבולות הנרטיב בספרו האחרון והנועז; זהו סיפור חיים שלם מקופל לתוך ערב אחד, שצחוק ודמע מעורבבים בו.

"סוס אחד נכנס לבר" הוא סיפורו של דובלה ג'י, סטנדאפיסט נודע שמופע הסטנד-אפ שלו יוצא משליטה צעד אחר צעד, כאשר הסטנדאפיסט מתחיל להוליך את הקהל שלו בנתיבי חייו.

מבעד לקרעי המופע מבצבצת אמת כואבת, והסיפור שנחשף, שוזר בתוכו את הטרגדיה של היחיד וגם את ההוויה הישראלית כולה על גווניה המרתקים. כמו הסטנדאפיסט עצמו מדבר הסיפור אל כולנו אבל למעשה מכוון כלפי אדם אחד ויחיד בקהל.

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

Only registered users can write reviews. Please, log in or register