הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
25 דירוגים
4.4
ממוצע
1
0
2
1
3
3
4
5
5
16
0
משחקי הרעב 3: עורבני חקיין
להשאלה

משחקי הרעב 3: עורבני חקיין

סוזן קולינס
להשאלה

דרג ספר זה מתוך 5
25 דירוגים
4.4
ממוצע
1
0
2
1
3
3
4
5
5
16
0

במקום 39 

19.5 

במקום 39 

19.5 

סדרה:‎ משחקי הרעב - 3
גודל (עמ'): 352
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

תקציר

“הניחי ראשך, עצמי עיניים על הכר הרך,
כשתפקחי אותן מחר, השמש שוב תזרח.“

מדינת פאנם בוערת. בכל המחוזות מתנהלים קרבות לוהטים בין חיילי הקפיטול למורדים. אבל ההתקוממות לא תשרוד בלי מנהיג שיחדיר בעם אומץ ותקווה. המורדים זקוקים לעורבני החקיין שלהם.
כעת עומדת קטניס בפני הקרב הקשה מכול — הקרב המתחולל בתוכה: האם היא מסוגלת לקחת על עצמה תפקיד כזה? ואם תעשה זאת, מה יעלה בגורלו של פיטה השבוי בידי הקפיטול?

"הספר הזה רדף אותי. הייתי חייבת לקחת אותו לארוחת ערב ולקרוא מתחת לשולחן כדי שלא איאלץ להפסיק. הסיפור לא עזב אותי גם אחרי שסיימתי לקרוא. במשך כמה לילות שכבתי ערה במיטה וחשבתי עליו. מדהים." סטפני מאייר, מחברת "דמדומים".
"סיפור ההרפתקאות הקרוב ביותר לשלמות שקראתי אי פעם. קולינס הפכה את סיפור המבוך המיתולוגי למעשייה מצמררת ואמינה. הקוראים יהיו רעבים לעוד." ריק ריירדן, מחבר סדרת “פרסי ג'קסון“
המשך קריאה
  • ISBN: 978-965-552-200-6
  • גודל (עמ'): 352
  • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
  • Publishing Date: 08/06/2012
  • שם המחבר: סוזן קולינס
  • תורגם ע"י: יעל אכמון
  • זמין להשאלה: כן

ביקורות


"קולינס שומרת על נקודות החוזק שליוו את סדרת 'משחקי הרעב', במתח המשולש התמידי בין קטניס היפה והאמיצה, לפיטה הנאמן שמאוהב בה מילדות ולבין גייל שהיה לה אח גדול והמגונן היחיד במציאות שבה היא חשופה תמידית. אבל רומנטיקת הנעורים הזו לא מפריעה לניקולס לייצר סיפור פקוח עיניים וישיר שבו לכל מהלך יש מחיר, ובמקרה של קטניס המחיר הוא לא רק אישי, הוא גם משליך על העולם שאותו היא נאלצת בכורח לייצג עכשיו. העובדה היא שלמרות הפיתוי לכופף את המסר האנטי קפיטליסטי, המתנגד לניכור המערבי והחושף את סכנות המודרניזציה ולהשטיח אותו לכדי מוצר מתקתק ונוח לבליעה, קולינס עומדת בגבורה מול הסכנה.

"'משחקי הרעב' הוא אפוס מדכא, מלא ביקורת ואזהרות על הכיוונים האפשריים שאליהם צועדת האנושות בפזיזות. הוא מרתק בגלל השוני של העולם הבדיוני שקולינס בוראת ובגלל קטניס (שדמותה אמנם מפותחת פחות בספר האחרון לטובת התפקיד והמסר שמונחים על כתפיה), אבל הוא מהפך קרביים דווקא בגלל הדמיון לעולם שבו אנחנו חיים בו כבר עכשיו – עולם שבו המאיון העליון מנהל את שאר האנושות כאילו היה מפעיל בובות אכזרי וכל יכול. אם זהו כבר עכשיו המצב, הרי שכולנו בשלב כזה או אחר נצטרך לבחור האם לשחק בעצמנו את משחקי הרעב."

- לילך וולך, "וואלה!", 2012

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו