הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
כל מקום אחר
להשאלה

כל מקום אחר


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
44 
44 
גודל (עמ'): 372
מו"ל: אפרסמון

תקציר


"רוב הזמן, תודה לאל, אנחנו סובלים בטמטום ובלי דעת, כמו חיות"

ברֵמן, 1928 – מר לנקסטר, ואלדמר, כריסטופר.
איי יוון, 1933 – אמברוז, ג׳פרי, ואלדמר, האנס, מריה, כריסטופר.
לונדון, אוגוסט 1938 – דורותי, ואלדמר, כריסטופר.
קליפורניה, סתיו 1940 – פול ״האגדי״, אוגוסטוס פר, ואלדמר, כריסטופר.
ארבעה דיוקנאות, ארבעה מיקומים, ארבעה מסַפרים המזוהים כולם בשם "כריסטופר אישרווד". אלה העולמות אותם פוגש אותו תייר רוחני המחפש צורת חיים חדשה, כמו גם מקום מגורים חדש בימים שבהם אירופה, ובהמשך העולם כולו, נעים במסלול שאין ממנו חזרה - אל המלחמה. איזה ממורי הדרך שהוא פוגש יוכל להוביל אותו לעתיד טוב יותר? איש העסקים, האוטופיסט, הגורו, הגיישה?


כריסטופר אישרווד בורך ביכולת התבוננות חדה כתער, ובאמצעותה הוא מפיק משמעות ותובנה רגשית מהסובבים אותו. ארבעת פרקי הרומן שראה אור ב-1962, נושאים את שמותיהן של ארבע דמויות שהשפיעו על מהלך חייו, מחשבתו ותודעתו. מהמפגש עם מר לנקסטר לומד כריסטופר הצעיר על סכנות הפרישוּת. אמברוז משמש לו אזהרה חיה מפני התבדלות. ואלדמר מגלם את גרמניה של לפני המלחמה, את הפליט וגם את הנאמנות למולדת. לבסוף פוגש אישרווד את פול ״האגדי״, נהנתן ורהבתן ללא תקנה הממצה את החיים עד תום.
הספר מציג במבט בוחן ולעתים גם אכזרי בני אדם הלכודים איש־איש בגורלו, בגיהינום של גילוי אישי, של סיפוק יצרי ולבסוף, נטילת אחריות של כל אחד מהם על מעשה ידיו. כריסטופר אישרווד כתב אותו כחלק מתוך רומן אפי ((The Lost שאמור היה לכלול גם את סיפורי ברלין. כל מקום אחר ראה אור ב־1962, ורבים רואים בו את הטוב שבספריו - יצירה חשובה המציגה את אישרווד בשיא כוחו כיוצר.

בכל ספריו של אישרווד יש מרכיב אוטוביוגרפי בולט, כך שכל אחד מהם מתקשר למכלול חייו המרתקים שלא כדאי להחמיץ ולו רגע אחד מתוכם." (דון בקארדי, בן-זוגו של כריסטופר אישרווד)


כריסטופר אישרווד (1904, אנגליה – 1986, קליפורניה) - סופר, מחזאי ותסריטאי.
אישרווד בן למשפחה מיוחסת, אשר התחנך על פי מיטב המסורת האנגלית, ובגיל שמונה נשלח ללמוד בפנימייה. אביו, סגן אלוף בצבא הבריטי, נהרג במלחמת העולם ה-1. מגיל צעיר אישרווד טיפח קשרים חברתיים וספרותיים עם אנשי רוח רבים, ביניהם ניתן למנות את הסופרים ו״ה אודן, אדוארד אפווארד וסטיבן ספנדר.
בשנת 1925 עזב אישרווד את לימודיו בקיימברידג׳ עוד בטרם סיים את לימודיו. ב-1928 החל ללמוד רפואה בקינג'ס קולג' בלונדון, אך גם אותם לא סיים. אישרווד הצטרף לו״ה אודן בברלין, שם לימד אנגלית, התוודע לאידאולוגיה הקומוניסטית, גילה את חיי הלילה התוססים, את הקברטים והמועדונים של הקהילה ההומוסקסואלית של בירת רפובליקת ויימאר. אישרווד התגורר בברלין עד שנת 1933. על חוויותיו כתב בספרו הנודע ״פרידה מברלין״ (1939).
בינואר היגרו השניים לארצות הברית - ו״ה אודן לניו יורק ואישרווד המשיך לקליפורניה שם עסק בכתיבת תסריטים לאולפנים בהוליווד.
ב-1951 עלה בברודווי המחזה ״אני מצלמה״ המבוסס על ״פרידה מברלין״, וב-1966 עלה המחזמר ״קברט״. בשנת 1972 יצאה הגירסה הקולנועית של ״קברט״ בכיכובה של ליזה מינלי. הסרט זכה בשמונה פרסי אוסקר.
בשנת 1953 הכיר אישרווד את בן זוגו דון בקארדי, צייר, שהיה צעיר ממנו בשלושים שנים. מערכת היחסים רבת השנים והתהפוכות נמשכה עד מותו של אישרווד ב-1986 והיוותה מקור השראה לזוגות חד-מיניים רבים בשנים ההן.

  • ISBN: 1474-8
  • גודל (עמ'): 372
  • מו"ל: אפרסמון
  • Publishing Date: 03/11/2020
  • שם המחבר: כריסטופר אישרווד
  • תורגם ע"י: מיכל אלפון
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו